back

Rudens pabaigoje Klaipėdos įmones užplūdo moksleiviai

2019-11-29

Nuspręsti, kuria linkme pasukti savo ateitį ir kokią studijų programą pasirinkti yra vienas sudėtingiausių jauno žmogaus sprendimų. Visos galimybės prisiliesti prie skirtingų profesijų ir studijų krypčių sukuria nepamatuojamą naudą gimnazistams. Būtent todėl jau ketvirtą kartą iš eilės Klaipėdos miesto plėtros agentūra „Klaipėda ID“ organizuoja „Ateities inžinierių“ savaitę. Šį rudenį programoje dalyvavo net 140 moksleivių.

Mokiniai susipažįsta su startuoliu „Interactio“ 

Prieš dvejus metus pradėta programa buvo sukurta gimnazistams, bet darosi akivaizdu, kad tokios žinios ir patirtys naudingos ir jaunesniems moksleiviams. Matant šį poreikį, šiemet programoje taip pat dalyvavo ir septintokai bei aštuntokai. Tokios patirtys ne tik padeda pasirinkti studijų kryptį, bet ir reikšmingai stiprina mokyklų studijų programas. Net 86% moksleivių, pagal „Klaipėda ID“ vykdytą apklausą, tvirtino, jog tokie patyriminiai vizitai yra geriausias būdas sužinoti apie galimas profesijas, tuo pačiu palengvinantys apsisprendimą renkantis studijų kryptį.

„Moksleiviai planuojantys rinktis inžinerijos studijas labai vertina vizitus į įmones. Tai suteikia jiems galimybę iš arčiau pamatyti, kuo gyvena inžinieriai, pabendrauti su jais, užduoti rūpimus klausimus, į kuriuos mes ne visada galime atsakyti. Po vizitų moksleiviai jaučiasi labiau užtikrinti savo sprendimu, kitiems tokio tipo vizitai padeda lengviau nuspręsti, ką konkrečiai jie nori studijuoti,“ – kalbėjo Violeta Venckuvienė, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos profesijos patarėja.

       

Moksleivių klausimai tiesiai profesionalams

Kaip atrodo produkto kūrimo procesas nuo idėjos iki veikiančio ir rinkai paruošto sprendimo? Kokios programavimo kalbos reikėtų pradėti mokytis? Kas motyvuoja inžinierius: atlygis už darbą ar pats darbas? Tokius klausimus įmonių ir aukštųjų mokyklų vizituose kėlė susirinkę moksleiviai. Inžinieriai atsakydami sutartinai kalbėjo, kad didžiausią malonumą kelia mėgstamas darbas. Pažintinių apsilankymų įmonėse metu programuotojai taip pat dalinosi savo kasdienybe, supažindino su darbo specifika, pristatė savo kuriamus produktus ir parodė, kad IT specialisto darbas ne tik įdomus bei kūrybiškas, bet ir prasmingas – juk jų sukurtais produktais naudojasi daugelis žmonių.

Šių metų programa suteikė moksleiviams galimybę pamatyti kokiose skirtingose srityse reikalingos inžinerinės žinios ir kaip plačiai jos gali būti panaudojamos. Moksleiviai aplankė ir susipažino su dviejų sėkmingiausių Klaipėdos mieste veikiančių startuolių „Interactio“ ir „Whatagraph“ komandomis, aplankė stambias gamybines įmones „Mars Lietuva“ ir „Orion Global PET“, susipažino su tvarumo ir inovatyvumo vėliavnešiais Klaipėdoje – „Vėjo projektai“ bei „Fortum“, pamatė, kaip gimsta vertingi skaitmeniniai sprendimai įmonėse „Telesoftas“, „Creative partner“, „Omega technology“. Visose šiose įmonėse moksleiviai ir juos lydintys mokytojai susipažino su skirtingais inžineriniais procesais ir į mokyklų suolus parsinešė naujų atsakymų bei įžvalgų.

Akimirka iš „Whatagraph“ vizito 

Patyrimai aukštosiose mokyklose įkvėpė

Programoje dalyvavę moksleiviai pamatė ne tik kaip pritaikomos inžinerijos žinios industrijoje, bet ir kur jos įgyjamos. Moksleiviai dalyvavo paskaitose Klaipėdos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje bei Socialinių mokslų kolegijoje. Džiugino moksleivių įsitraukimas į užsiėmimus aukštosiose mokyklose ir jų smalsumas. Moksleiviai greitai ir lengvai užmezgė ryšį su dėstytojais ir įsitraukė į kūrybines užduotis.  

Įmonė „Telesoftas“

„Šia programa siekiame padėti Klaipėdos moksleiviams geriau suprasti inžineriją kaip studijų kryptį ir profesiją. Tikimės, kad moksleivių vizitai aukštosiose mokyklose bei skirtingose įmonėse sukurs artimesnį bendradarbiavimą tarp industrijos ir švietimo įstaigų mieste. Kasmet ši programa auga ir susidomėjimas ja plečiasi. Taigi, neturime jokių minčių sustoti, norime augti ir pakviesti dar daugiau mokyklų aktyviai dalyvauti,“ – teigė Alina Šoparė, „Klaipėda ID“ projektų vadovė.

Kitas „Ateities inžinieriai“ projekto ciklas planuojamas kitų metų pavasarį.

Pasaulio lyderių pasirinkimas