back

Nepaprastos situacijos priešaky stiprėjanti komanda

2020-05-18

Koronavirusas Covid-19, apėmęs visą pasaulį, neabejotinai paveikė daugumos verslų kasdienį gyvenimą. Domėjomės, kaip sekasi įmonėms, kurių darbo specifika karantino metu ne itin pakito – paslaugų centruose darbas nuotoliniu būdu visada buvo gana įprastas. Išmaniųjų ir inovatyvių IT paslaugų kompaniją „TeleSoftas“ teigia, kad karantino laikotarpiu produktyvumas įmonėje ne tik nesumažėjo, bet iššūkiai tik dar labiau sustiprino komandą. Sena tiesa, kad ekstremalios sąlygos puikiai patikrina komandos stiprumą bei procesų tvarumą. Štai ir šiuo metu kompanija pradeda naujus iššūkių pilnus projektus ir ieško darbuotojų visoje Lietuvoje. Prie Klaipėdos komandos, itin įdomiam darbui prisijungti kviečia patyrusį PHP specialistą.

„TeleSoftas“ Klaipėdoje yra įsikūręs Kultūros fabrike © D. Vaičiulius

Didelių pokyčių nepajuto

Jonas Meidus, TeleSofto Front-end programuotojas ir Klaipėdos komandos atstovas pasakojo, jog pereiti prie darbo režimo iš namų nebuvo sudėtinga. Realiai pasikeitė tik pati darbo vieta, tuo tarpu bendravimo būdas nesikeitė. Klaipėdos padalinys kasdien, ne tik karantino metu, bendrauja su projektų kolegomis tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio įvairiais internetiniais kanalais. Įpročiai jau buvo susiformavę, todėl jokių didelių trukdžių kolegos nepatyrė. Vos per kelias dienas iš ofiso darbui į namus visiems buvo suvežta reikalinga įranga: stalai, kėdės, monitoriai bei kita technika – ir komanda buvo visiškai pasiruošusi kokybiškai dirbti visą karantino laikotarpį.

Labiausiai trūksta gyvo bendravimo su kolegomis

„TeleSofto“ komanda Klaipėdoje nedidelė, tačiau jau dabar turi planų plėstis - karantino metu aktyviai ieško stiprių programuotojų PHP srityje. J. Meidus sako, kad mažoje komandoje lengva formuoti tradicijas, ritualus, kurių šiuo laikotarpiu tikrai pasiilgsta. “Tarkime, kiekvieną ketvirtadienį turėdavome “Explore Day”, kurios tikslas papietauti dar nelankytoje Klaipėdos vietoje, o penktadieniais iškilmingą “Junk Day”, skirtą greito maisto atradimams.”

Klaipėdos „TeleSofto“ komanda. Antras iš kairės J. Meidus © D. Vaičiulius

Visgi didžiausias iššūkis šiandien yra susijęs tiesiog su žmogiško kontakto ir gyvo bendravimo trūkumu. “Kai nebeturi, pradedi vertinti paprastas pertraukėles su kolegomis - prie kavos aparato, stalo teniso, pasiilgsti kolegos Mariaus šuns Bruno, kuris per “pet-free-fridays” penktadieniais lankydavosi ofise”, - pasakoja J. Meidus.

Šuo Bruno © Asmeninio archyvo nuotr.

„Kultūros fabrike“ įsikūrusi „TeleSofto“ komanda ypatingai pasiilgsta išskirtinės terasos, kurioje taip gera pabūti ir atitrūkti nuo dienos darbų, nors kelioms minutėms. Tuo tarpu namų aplinkoje tenka labiau disciplinuoti savo darbą pertraukų metu.

Susikūrė naujas tradicijas

„Nepaprastos situacijos iššaukia netradicinių sprendimų poreikį“, - teigia Jonas Meidus. Esama situacija tapo puikia galimybe visai 230-ies žmonių komandai dar labiau suartėti ir palaikyti nuolatinį ryšį su kolektyvu Vilniuje bei Kaune.

Pirmiausia, kiekvieną rytą įmonės vadovas Algirdas Stonys atsiunčia video, kuriame papasakoja apie esamą situaciją ir pasikeitimus, apžvelgia dienos aktualijas, iššūkius, padėkoja visiems, kurie patiria didesnių darbinių iššūkių karantino metu bei pasidalina informacija apie „TeleSofto“ indėlį kovojant su COVID-19. Pavyzdžiui, „TeleSofto“ darbuotojai Lietuvoje prisidėjo prie, dirbtinio intelekto technologija paremtos, programėlės „Karantinas“ sukūrimo, skirtos palengvinti saviizoliuotis turinčių žmonių kasdienybę.

Ir čia dar ne viskas - kiekvieną penktadienį visos komandos turi galimybę prisijungti prie „TeleSofto“ organizuojamų online treniruočių ir pasportuoti kartu iš namų, o vakare vyksta online vakarėliai, kurie kartais tęsiasi net iki 4 ryto.

Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą

J. Meidus įžvelgia ir daugiau teigiamų koronaviruso pasekmių. Atrodo, kad kai kurių gamyklų uždarymas ir žmonių sąmoningumas laikantis karantino rekomendacijų yra naudingas ne tik pačio viruso stabdymui. Sumažėjusi tarša naudinga gamtai, už kurią ji, atsidėkoja tikrai nuostabiomis dienomis. „Klaipėdiečiai - žmonės turintys stiprų ryšį su gamta, su jūra, mums tai kraujyje. Po to, kai šalyje buvo įvestas karantinas, Klaipėdoje buvo tik kelios debesuotos, niūrios dienos. Visos kitos - saulėtos ir giedros, kas Klaipėdoje įprasta pavasarį retai pasitaiko. Kita vertus, šiomis gražiomis dienomis dar sunkiau laikytis karantino ir dar sunkiau sulaukti, kada vėl bus galima nevaržomai mėgautis visais Klaipėdos teikiamais malonumais“, - atvirauja J. Meidus.

Pasaulio lyderių pasirinkimas