back

Moksleiviai kviečiami rinktis inžinerines profesijas

2019-11-18

Nuolat augantis inžinerijos ir technologijų specialistų poreikis skatina ne tik adaptuoti studijų programas, bet ir pradėti jaunųjų inžinierių ugdymą dar mokyklose. Siekdama didinti susidomėjimą inžinerinėmis studijomis viešoji įstaiga „Klaipėda ID“ ketvirtą kartą organizuoja „Ateities inžinierių“ savaitę ir kviečia vyresniųjų klasių moksleivius susipažinti su šia profesija iš arčiau. Visą savaitę projekte dalyvaujančios įmonės bei aukštosios mokyklos skatins mokinių susidomėjimą technologijų ir inžinerijos mokslais bei supažindins su tolimesnėmis užimtumo ir karjeros galimybėmis šioje srityje.

© Klaipėdos universitetas

Apie inžineriją iš pirmųjų lūpų

Jau ne pirmus metus organizuojamos iniciatyvos populiarumas rodo, jog moksleiviai itin palankiai vertina galimybę, ekskursijų, praktinių patyrimų ir mokymų įmonėse bei aukštosiose mokyklose metu susipažinti su būsima profesija.

Šią savaitę Klaipėdos regiono pažangiųjų technologijų gamybos ir informacinių technologijų sektoriaus įmonės moksleiviams išsamiau pristatys, ką slepia žodžiai „inžinerija“ ir „informacinės technologijos“. Įmonėse dirbantys darbuotojai supažindins su kuriamais produktais, paslaugomis, papasakos apie savo karjeros kelią, iššūkius kasdienėje veikloje, inžinerijos ar informacinių technologijų profesijų subtilybes.

Jau antrą kartą projekte dalyvaujančio išmanios vertimo paslaugos startuolio „Interactio“ įkūrėjas Henrikas Urbonas teigiamai atsiliepia apie projektą.

„Tai labai gera iniciatyva, kuri leidžia moksleiviams prieš priimant svarbius sprendimus dėl karjeros išgirsti iš pirmų lūpų kaip viena ar kita karjeros galimybės atrodo realiai,“ – teigia H. Urbonas.

Tuo tarpu  rinkodaros ataskaitų platformos „Whatagraph“ komanda, kuri projekte taip pat dalyvauja antrą kartą, džiaugiasi galėdama parodyti tikro specialisto kasdienybę bei atsakyti į moksleiviams rūpimus klausimus.

„Mes suprantame, jog ne kiekvienas devintokas apsilankęs mūsų įmonėje, iškart priims lemiamą spendimą studijuoti inžineriją. Tačiau esame tikri, kad galime sužadinti jaunuolio susidomėjimą arba nukreipti tinkame linkme atskleidžiant savo, kaip technologinio startuolio, kasdienybę,“ –pastebėjimais dalinosi „Whatagraph“ kompanijos procesų vadovė Giedrė Dubiševaitė.

Lapkričio 18-22 dienomis moksleiviams duris atvers Klaipėdoje veikiančių informacinių technologijų įmonės: UAB „Omega technology“, UAB „Telesoftas“, UAB „Creative partner“, UAB „Whatagraph“ ir UAB „Interactio“.  Taip pat dalyviai turės galimybę apsilankyti vienoje moderniausių bendradarbystės erdvių Lietuvoje „Light House“.

Prie projekto prisijungia ir pažangiųjų technologijų gamybos sektoriaus įmonės: UAB „Orion globat pet“, UAB Vėjo projektai, UAB „Fortum“ ir UAB „Mars Lietuva“.

Kurią inžinerijos kryptį pasirinkti?

Po apsilankymo projekte dalyvaujančiose įmonėse, moksleiviai vyks į Klaipėdoje esančias aukštąsias mokyklas. Jose be tradicinių IT ir inžinerijos studijų siūlomos ir išskirtinės, analogų Lietuvoje neturinčios studijų programos, tokios kaip: jūrų uostų inžinerija ir suskystintų gamtinių dujų terminalų inžinerija Klaipėdos universitete, laivybos ir logistikos informacijos sistemos Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Inžinerijos studijas taip pat pristatys Klaipėdos valstybinė aukštoji mokykla, IT studijas – Socialinių mokslų kolegija.

Klaipėdos aukštosios mokyklos pakvies moksleivius į išskirtines jutimines ekskursijas ir paskaitas, kurių metu moksleiviai sužinos apie autonominius laivus, automatinius jūrų krovos ir sandėlių terminalus, uostus skaitmeniniuose debesyse, virtualių technologijų taikymą IT inžinerijoje ir įvairių pramoninių procesų apdorojimo srityje. Moksleiviai patys išbandys grafinę programavimo kalbą, diskutuos apie ateitį, kurios kūrėjais jie patys gali tapti.

„Ekskursijų metu tiek įmonėse, tiek aukštosiose mokyklose moksleiviai turi puikią progą „pasimatuoti“ skirtingą inžinerijos kryptį, užduoti jiems rūpimus klausimus, pamatyti, kur link gali pasukti vienas ar kitas ateities pasirinkimas. Inžinerija, kaip sąvoka yra labai plati, todėl ši edukacinė savaitė yra vertinga galimybė moksleiviams sužinoti apie pačias unikaliausias inžinerines studijas Klaipėdoje,“ - teigia Alina Šoparė, „Klaipėda ID“ projektų vadovė ir programos „Ateities inžinieriai“ organizatorė.

Planuojama, kad per savaitę  projekto veiklose sudalyvaus daugiau kaip 150 Klaipėdos regiono moksleivių, kurie iš arčiau susipažins su informacinių technologijų ir inžinerijos profesijomis, studijomis ir karjeros perspektyvomis Klaipėdos regione.

Pasaulio lyderių pasirinkimas