back

Metinė Klaipėdos ekonominė analizė

Atsisiųsti  analizę.

2018-ais metais Klaipėdos ekonomika vienose srityse augo labiau nei kitose. Remiantis praėjusių metų rezultatais ir derinant šių metų tikslus su būsimomis priemonėmis, siekiame užtikrinti vieningą “Klaipėda 2030” strategijos įgyvendinimą. Sėkmingas uosto vystymas bei LEZ globalus konkurencingumas žada dar vienus, viltį teikiančius, metus Klaipėdai.

Apibendrinant, Lietuvos ekonominės tendencijos atsispindi ir Klaipėdoje: gyventojų skaičiaus mažėjimas, augantis nedarbas, bendro vidaus produkto ir BVP vienam gyventojui augimas, tiesioginių užsienio investicijų bei darbo užmokesčio augimas. Visgi, Klaipėda 2018-ais metais turėjo žemiausią nedarbo lygį šalyje, didžiausią augimą BVP ir TUI vienam gyventojui bei didžiausią augimą informacijos ir ryšių sektoriuje. 2018-ais metais Klaipėdos miesto savivaldybė taip pat vėl išrinkta kaip geriausiai veikianti savivaldybė šalyje (LLRI, 2018). Kalbant apie investicinį patrauklumą, Klaipėda vis dar siūlo žemiausias nuomos kainas Lietuvoje ir vieną iš konkurencingiausių darbo sąnaudų VRE. Pagrindinius 2018-ųjų metų reikšmingus įvykius bei visą papildančią informaciją galite rasti čia:  žr. pilną analizę išsamiai informacijai.

 

Ieškote vietos verslui jungiančios Rytus ir Vakarus? Metas atrasti Klaipėdą - miestą  vienu iš pelningiausių neužšąlančiu Europos uostu, sujungiantį Skandinaviją, ES, NVS ir Kiniją.

Pasaulio lyderių pasirinkimas